Hogy mit is akarunk üzenni ezzel a témával? Ezt a továbbiakban ki is fejtjük és meg is tudhatják kedves olvasóink.
A választásunk a pénz jelentőségére esett, ami szerintünk manapság igen gyakori téma. Mint már azt tapasztalhatták mások is, a pénz kérdése a mai világban nagyon fontos és érdekes kérdéseket vet fel. Általában mindenkiben első kérdésként merül fel mások anyagi helyzete, és sokan ez alapján ítélkeznek, és ez által választanak maguknak barátokat, szerelmet. Szeretnénk, ha ezek az előítéletek most megszűnnének. Sok családban már a kisgyerekek is tapasztalják ezt az iskolákban, óvodákban is, emiatt már nagyon fiatalon a mindennapos kiközösítésekkel kell szembenézniük. Például sokakat megítélnek a ruhamárka alapján vagy a telefon típusa miatt, amikor inkább még kint kéne együtt játszani az udvaron, és majd csak a közlámpa fénye lenne a jelzés, hogy már késő van és a szüleik várják haza. Ehelyett hajnaltájban a telefon sokadik csörgésre indulnak nagy nehezen haza.
A pénz kérdése nagy nyomást is gyakorol az emberekre, mint például, amikor a családfő minél több munkát vállal el, hogy mindent megadhasson családjának, csakhogy ez napról napra nehezebb feladattá válik számára, és ennek következménye, hogy egyre kevesebbet látja gyerekeit és kedvesét, emiatt ingerlékenyebbé is válhat. Sokakat viszont nem sakkban tartja a pénz hatalma, hanem hatalomvágyat ébreszt bennük, ezért önzővé és gőgössé teszi őket. Érdekházasságot kötnek a pénz miatt, csak azért, hogy minél többen felfigyeljenek rájuk, és a figyelem központjába kerüljenek, és ezért bármilyen helyzetbe belemennek. Családok mennek ki külföldre a jobb kereset és a jobb megélhetés reményében, és ezért egyre kevesebb ember marad itt Magyarországon. Mindezt csak azért, hogy ne szűkölködjön a család és ne szenvedjenek semmiben sem hiányt. S a válogatásainkkal is arra akartunk utalni, hogy ezeket a különböző problémákat miként szemléltetik mások, akiknek teljesen más a felfogása, és nem mindent a pénz szemszögéből figyel meg.
Dalszöveg választásunk azért ilyen széles körű, mert szerettük volna minden oldalról megközelíteni a választott témánkat, így hát a legismertebbektől kezdve felkutattuk még azokat is, amelyeket kevésbé ismernek. Mint ahogy a dalszövegekből is kiderült, a pénznek szinte mindenhez köze van - még a boldogsághoz is – és az élet minden területén fontos irányító tényező. Ezt a különböző dalszövegírók és előadók nagyon jól szemléltetik és bemutatják az olvasónak. mindegyik dal más szemszögből mutatja be és közelíti meg azt, hogy a világon már mindennek ára van. Sokan már a boldogságot sem tudják elképzelni pénz nélkül, és az „igaz” szerelem is kezd feledésbe merülni, mert ugyebár a lé a lényeg.
Olyan érdeklődési körű olvasóknak küldjük ezt a dalszövegekből álló válogatást, akik el tudnak vonatkoztatni a pénz irányításától és egyetértenek azzal, hogy nem kell gazdagnak lenni a boldogsághoz. Mert a gazdagok sem lehetnek teljes mértékben biztosak abban, hogy ki az igaz barát és ki az, aki csak érdekből és csak azért keresi a kapcsolatot vele. A pénz által elnyomott embereknek is szeretnénk felhívni a figyelmét ezáltal arra, hogy nem csak a milliomosokkal törődik és foglalkozik a közösség, mert igen is fontos minden egyes ember, akár tehetős, akár kevésbé pénzes. Igaz, vannak helyek, ahol a pénz fontos tényező, de nem éri meg egy egész életet a pénz köré építeni, és ezért elrontani magunk és környezetünk jövőjét. Ennek érdekében fontos lenne változtatnunk a felfogásunkon és más értelmet keresni az életnek, mint például az összetartás, bizalom és a feltétel nélküli szeretet. Ha az ember megtanulja függetleníteni magát a pénz hatalmától, és többet foglalkozik a környezetével, akkor megnyílik számára a világ, és rájön arra, hogy a pénznek ellenállni nem is olyan nehéz feladat, mint ahogy azt a többiek gondolják.
Véleményünk szerint az olvasók számára az a tudat lesz inspiráló, hogy vannak olyan emberek, akik elvonatkoztatnak a pénz fontosságától, és nem hagyják, hogy az anyagi érdekek irányítsák a mindennapi életüket, és ezzel a környezetükkel sem rombolják le a kapcsolataikat. Nem kell aggódniuk semmiféle probléma miatt, mint például az adósságaik, mert sok család beleesik az adósság csapdájába, ahonnan nagyon nehéz újra talpra állni. Családok szétszakadását is okozhatja ez a hatalmas anyagi megterhelés, amely a világ bármely részén előfordulhat.
Az antológiánk célközönsége minden olyan ember, aki bármilyen anyagi problémákkal küszködik, és nem tudja túl tenni ezen magát. Ezáltal próbálunk egy kis segítséget nyújtani számukra, vagy csak azoknak üzenni, akik egyetértenek a gondolkodásmódunkkal és azzal, hogy a pénz nem boldogít csak romba dönt és „elpusztít” minden emberi kapcsolatot.. Mindenki másnak is ajánljuk, aki érdekelt a pénz témájában, és szeretné egy másik szemszögből is körbejárni a dolgokat, és azért, hogy megtudja, hogy nem csak a pénz számít, mert vannak az embereknek érdekeik és szabad gondolataik. Nem szabad beskatulyázni valakit illetve valakiket az anyagi helyzetük miatt, hanem figyelembe kell venni a gondolatait, mert nem egy olyan ember van, aki nem a gazdagabb rétegből került ki, mégis többre vitte, mint azok, akiknek minden az ölükbe hullik.
Azért szeretnénk, hogy kis gyűjteményünk kiadására sor kerüljön, mert szerintünk mindenkinek észben kéne tartania, hogy nem a pénz a lényeg, hanem az, hogy megtaláljuk a feltétlen boldogságot és az élet értelmét úgy, hogy nem engedi, hogy a pénz bálványa uralja életét.
Szövegíró
: Závodi Gábor
Előadó: Mex:
A lé a lényeg
Pum, Pálnék!
A jó bor is megárt, ha sok ezért
Ha van egy Éljen a Pali nevű kisközért
Hol csak arra várnak, hogy a pénztárcádat
kiürítsd fenékig
Derékig vesd bele magad az élvezetekbe,
De jól gondold meg, hogy hova teszed be
A lábad, a pénzed, az egész lényed.
Mert mindenhol csak a lé a lényeg.
Pum, Pálnék!
Mindig mást kérdezel, mint amit érzel,
Valami hajt, valami kényszer, az, hogy mást
tegyél,
Az, hogy más legyél, mint aki lehetnél,
Embertelen gazdagságot szeretnél,
Pedig megvan benned minden ami kell
Alkalmanként milliókat pazarolsz el,
De egy ruppót nem ér az egész élet,
Ha nem jössz rá, hogy melyik lé a lényeg!
Úgy pumpálnék beléd valami jót, valami szépet
Úgy pumpálnék beléd valami emberszerűséget!
Úgy pumpálnék beléd valami jót, valami szépet
Mert mindig mindenhol, mindenkor: a lé a lényeg!
Soha se legyen belőled egy olyan típus,
Akit magával ránthatna egy Dugovics tifusz
Akit rávehetnek bármire:
A cigire, a fűre, a porra a tűre,
Mert nemet mondani tudni kell,
S az élvezetekből mi az ami érdekel
Azt te döntöd el, mert szar az egész élet
Ha nem jössz rá, hogy melyik lé a lényeg!
Úgy pumpálnék beléd….
Szövegíró: Bereményi Géza
Előadó: Cseh
Tamás:Pénzügyesek
Ma a pénzügyi diktatúra a sikk, akik ügyesek, mind pénzügyesek.
Az állampolgár régebben komcsi volt, vagy nem
volt komcsi - ez volt a divat.
És itt az új csodás pénzügyi elnyomás a zsebát
világítás.
Itt van az új idő, új diktatúra jő, a nagy
közpénzlenyúlás.
Ma vagy pénzügyis vagy, avagy nem vagy az,
nem vagy pénzügyi? Tied a güri.
A diktatúra máma már pénzügyi, zsebedben kutatva
mutat utat.
A régi jó puha komcsi diktatúra helyett a
pénzügyi jött,
amely már ott lapult, készen, hogy ránk nyomul,
a vén Kádár háta mögött.
Régen a zsaru sliccedbe nyúlhatott, ha
politikailag ért gyanú.
Ma már a zsebed kutatja át a szerv, és a
pénzügyisnél van az adu.
De mást ma sem tehetsz, legföljebb elmehetsz
demokráciádba be.
De mást ma sem tehetsz, ugyanúgy elmehetsz az
édesanyádba be.
Máma az ügyesek mind pénzügyesek, nem párttagok.
Ma már a pénzügyi diktatúra kisfia vagyok.
O mutat új utat, míg zsebedben kutat, ahogy a
zsebtolvajok.
O mutat új utat, míg zsebedben kutat, ahogy a
zsebtolvajok.
A függöny fölment, itt az új felvonás, ma az
ügyesek mind pénzügyesek.
Az ő gyerekük mehet Oxfordba majd, a tied marad
állni a sarat.
Lám itt a pénzügyi diktatúra, ni, kövesd az új
divatot,
ne hagyjad el magad, dugd az aranyat, mostantól
lopni fogok.
Ha már a pénzügyesek olyan ügyesek, jól
raboljanak,
de hát akkor e kormiliőben lopni is szabad.
Lopd vissza tőlük azt, amit ők állami szinten
leakasztanak,
ne csak a rossz, duhaj, pénzügyi vérvonal jusson
el Oxfordba
majd.
Szövegíró: Müller Péter Sziámi
Előadó: Omen: Szomorú milliomos
Neked az egyik nap csak olyan, mint a másik
Neked az élet olyan, mint a halál
Neked minden csak annyi, amennyinek látszik
Nálad minden lövés talál
R.: Ugye te milliomos vagy
Ugye te szomorú vagy
Amit csak akarsz, mindent elérsz
Csak téged nem ér el semmi sem
Ugye te természetes halállal élsz
Átszalad előtted egy nyest az úton
De az is lehet, hogy egy görény
Úgy látszik, mások is laknak a kerületedben
Túl az általad ismert lakók körén...
Refrén
Csoda hogy élsz, mégse félsz...
Te középen vagy és nem nagyon nézed
Mi van följebb és mi van alant
Rózsaszín koporsóban most vittek el
A pincéből egy hajléktalant
Refrén
Csoda hogy élsz, mégse félsz...
Szövegíró: ismeretlen
Előadó: Alvin és a mókusok : Minden a pénzről szól
Éjjel is róla álmodik
És nappal is őt kívánja
Mindenki őt hajszolja
A lényeg hogy megtalálja.
Alig várja, hogy kimondhassa:
„Mindennek meg van az ára"
Olyankor felragyog a szeme
Kihúzza magát, mielőtt kinyílik a szája
Összefut a nyála
A szerencsétlen korán kell
És késő estig nyomja
Megcsömöl a látványtól
Mégis kikészül a gyomra.
vagy éppen
elmegy az esze, bekattan
Fegyvert fog és elrabolja
Csak azért, hogy pár másodpercig
Két kézzel szórja
Mert sajnos minden
A pénzről szól
Az élet asztalán
Jó nagyot markolj
Nem is számít más
Csak minél több legyen
Már csak ez imponál
Ez egy rohadt fertőzés
És mindenkit megtalál
Figyelj rá, mert ez vesz körül
Semmit sem adnak ingyen
A pultos lány sem mosolyog rád
Ha borravalója nincsen
Ezért visznek a nagyfőnököknek
Születésnapi tortát
És ezért vágják át bárkinek
a sikátorban a torkát
Mert sajnos minden
A pénzről szól
Az élet asztalán
Jó nagyot markolj
Nem is számít más
Csak minél több legyen
Már csak ez imponál
Ez egy rohadt fertőzés
És mindenkit megtalál
Isten,
a vallás
az ünnep,
az átok
a divatlapokon
a fiúk
és lányok
Az egész média
a playback sztárok
a gyors éttermek
éjszakai bárok
Főiskola
egyetem
a bölcs tanárok
a csoporttársak
a jóbarátok
a házastársak,
a meleg párok,
minden
Szövegíró: Lovasi András
Előadó: Kispál és a Borz: Van amikor nem
Van, amikor nem álom
Van, amikor az élet
Unja, hogy ronda és azt mondja, tényleg,
Miért ne lehetnék én szebb?
Miért ne lehetnék én jobb?
Na menjetek és szórakozzatok
A pénzed, hogy hogy nincs pénzed?
Hát, az tényleg szar dolog
Akkor majd biztos te leszel, aki azt álmodja,
Hogy lehetne a világ jobb, sokkal jobb
Itt a kígyó beszél
Bátran a világról
Búzától az ocsút, embert barátjáról
Le kell választani, csak álljon ott csupaszon
Két keze a pöcsén, na, mi kéne nagyon
A pénzed, hogy hogy nincs pénzed?
Hát, az tényleg szar dolog
Akkor majd biztos te leszel, aki azt álmodja,
Hogy lehetne a világ jobb, sokkal jobb
Hát persze, lehetne
Minden ember benne lenne, ha az élre állnál
De jó pénzért majd mondd meg nekik,
Hogy jobb a világ a vártnál
Van, amikor nem álom
Van, amikor nem élet
Van, amikor nem álom
Van, amikor nem élet
Van, amikor nem
Van, amikor igen
S van, amikor nem
Van, amikor nem
Van, amikor igen
S van, amikor nem…
Szövegíró:
Sülyi Péter
Előadó:
Omega: A pénz
Messziről szépnek látszik
Míg hozzá nem érsz
Ezernyi színben játszik
Csábít a pénz.
Ha baj van, őt küldd követségbe
Hagyd, hogy szóljon helyetted
Rábízhatod magad a pénzre
Nincs ráírva, hogyan szerezted
A túlsó partról is kezet nyújthatsz
A pénzed bárhová elér
De tudnod kell, ha a fenevad éhes
Mindenre képes
Az újabb falatokért
Sohase tétovázik
A lényegre tér
Ha megriad, köddé válik
Gazdát cserél
A bajban őt küldd követségbe
Hagyd, hogy szóljon helyetted
Rábízhatod magad a pénzre
Nincs ráírva, hogyan szerezted
A túlsó partról is kezet nyújthatsz
A pénzed bárhová elér
De tudnod kell, ha a fenevad éhes
Mindenre képes
Az újabb falatokért
A bajban őt küldd követségbe
Hagyd, hogy szóljon helyetted
Rábízhatod magad a pénzre
Nincs ráírva, hogyan szerezted
A túlsó partról is kezet nyújthatsz
A pénzed bárhová elér
De tudnod kell, ha a fenevad éhes
Mindenre képes
Az újabb falatokért
Szövegíró:
Lovasi András
Előadó:
Kiscsillag: A pénz miatt
Kopasz emberek telefonálnak a pénz miatt
Fiatal lények mozognak rajtad a pénz miatt
Csőrös kamionokkal megyünk a pénz miatt
Az út mellett egyeztetünk a pénz miatt
Öltönyösök öltönyt húznak,
Homelessek Metrót árulnak a pénz miatt
A pénz miatt
Van minden
Pénz nélkül élet pénz nélkül nincsen
Pénz nélkül meghal a föld
És Dubaiban se lenne ennyi zöld
Automatákba pénzt dobálnak a pénz miatt
Meg válófélben ordibálnak a pénz miatt
Börtönbe meg bankba járnak a pénz miatt
Ki köcsögnek ki csicskának a pénz miatt
Zsidóznak meg angoloznak
Emelt óraszámba. Mondjad: a pénz miatt a pénz
miatt
Van minden
Pénz nélkül élet pénz nélkül nincsen
Pénz nélkül meghal a föld
És Dubaiban se lenne ennyi zöld
Mennyi mindent érdemes a pénz miatt
Mennyire megéri minden a pénz miatt
Vidám vasárnapon hordják a pénz miatt
A perselyt körbe: Jöjj mennyország a pénz miatt
Van itt minden, megcsinálunk
Bármit hogyha járnál nálunk a pénz miatt
A pénz miatt
Van minden
Pénz nélkül élet pénz nélkül nincsen
Pénz nélkül meghal a Föld
És Dubaiban se lenne ennyi zöld
Szövegíró:
Szarka Tamás
Előadó:
Ghymes : A pénz szaga –kelet-nyugati átjáró
Aranyos a burok,
Túl az üvegen a szépek és gazdagok,
Koldusok, vagyonok,
Egymásba harapva, mint a fej és a farok.
Szabadság, szerelem,
Mind a kettő arca ott van a pénzeden.
Türelem, nagy a türelem,
Hogyha mindkettőt mégis szeretem.
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Nap helyét foglalod,
Kicsi Mammon, minden körülötted forog.
Elrepül az ész, messze csavarog.
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
La-la la-a-laa, la-la la-a-la-la laa,
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Terjed a pénz szaga hét országon,
Büszke a bankos a bőrdíványon.
Alszik a lány, feje szépen billen,
Kétezer év tudomány felszisszen.
Szövegíró:
Karácson Tamás
Wellhello:
Apu vedd meg
B.O.S.S., #SWAG
ezt üzenem az összes vesztesnek
minden nap elnök, de nem unom
míg van nálam dollár meg euró
MR. P.I.M.P.
há' megmutatom neked, azt hogy ki a jampi
élére vasalt a nadrág
a fogkövemet is Swarovskiból rakták
a nyaklánc a fejemet húzza le
há' rajtad meg mi ez a gúnya, te?
felkapom a pulcsit, a Guccsit
a bull is pucsít, ha bejön ez a bullshit
Apu, vedd meg nekem a várost
automata váltós
kocsival szelném a dombokat
enyém lenne a kilátó
tudná, aki látott
hogy jó sok pénzünk van
B.O.S.S., #YOLO
a kocsival a fába belerongyoló
pedig a spoiler a legfainabb lett
irónia, mi az, egy tablet?
Bármi is az, kettő jöhet
meg a DiCaprionak egy mentőövet
kicsapom az ingből a mellszőrömet
meg a bimbit, csak a buli kezdődjön el
a wc lehet szétinstázva
aranyásók a szép kis házba'
csak pózolok, hogy legyen lájk
hogy lásd, mit csinálnak a legendák
Apu, vedd meg nekem a várost
automata váltós
kocsival szelném a dombokat
enyém lenne a kilátó
tudná, aki látott
hogy jó sok pénzünk van
B.O.S.S, #SEX
a sztori, mivel holnap henceghetsz
néha talán ihatnál keveset
a nőid szépek, mint egy diszkóbaleset
sukárság, rajság, fainság
VIP vagyok, ne is nézd a listát
nem tárcát hordok, talicskát
itt van a kártyám, lazíccsá'
a számlát meg se kérdezem
két koktél negyvenhétezer
a hetem fele csapatás
de sima ügy, mint a herevasalás
Apu, vedd meg nekem a várost
automata váltós
kocsival szelném a dombokat
enyém lenne a kilátó
tudná, aki látott
hogy jó sok pénzünk van
Minden lépésem elnök
Minden nézésem elnök
Minden kérdésem elnök
...elnöki ügy
Apu, vedd meg nekem a várost
automata váltós
kocsival szelném a dombokat
enyém lenne a kilátó
tudná, aki látott
hogy jó sok pénzünk van
Szövegíró:
ifj. Malek Miklós
Előadó:
ifj. Malek Miklós :Zseton a zsákban
Ki az, aki álmait, lecsatolva él ma itt.
Lövése van, de pisztolya nincs.
Csak pergeti a napjait, más keveri a lapjait.
Osztana, de paklija sincs.
Ki mondja meg azt, hogyan élj?
Refr.:
Miért legyek én lúzer,
a chick ideszól, húzz el!
Legyen laza az élet,
Legyen, ahogy kérted!
Legyen csak zseton a
zsákban, csajok a
kádban, buli a nyárban.
A meló ma várhat.
Az soha nem árt.
Abban ugye hinni jó,
hogy nem nagy ügy egy millió.
De megkeresni az a nehéz.
Van, akire rátalál, de ott legyél, ha arra jár,
jókor a jó helyen és kész.
Ideje hogy végre élj!
Refr.:
Miért legyek én lúzer,
a chick ideszól, húzz el!
Legyen laza az élet,
Legyen, ahogy kérted!
Legyen csak zseton a
zsákban, csajok a
kádban, buli a nyárban.
A meló ma várhat.
Az soha nem árt.
Az soha nem árt.
Ki mondja meg azt, hogyan élj?
Refr.:
Miért legyek én lúzer,
a chick ideszól, húzz el!
Legyen laza az élet,
Legyen, ahogy kérted!
Legyen csak zseton a
zsákban, csajok a
kádban, buli a nyárban.
A meló ma várhat.
Az soha nem árt.
Refr.:
Miért legyek én lúzer,
a chick ideszól, húzz el!
Legyen laza az élet,
Legyen, ahogy kérted!
Legyen csak zseton a
zsákban, csajok a
kádban, buli a nyárban.
A meló ma várhat.
Az soha nem árt.
Az soha nem árt.
Az soha nem árt.
Az soha nem árt.



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése